Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
آموزش سئو

افزایش بازدید گوگل و ترفندهای کاربردی بالا بردن بازدید سایت

گوگل معروف ترین و محبوب ترین موتور جستجو دنیا است که مدیر هر وب سایتی آرزوی قرار گرفتن در صفحه اول گوگل را دارد. صفحه اول گوگل یعنی افزایش مشتری بالقوه، اما این مشتریان زمانی برای کسب و کار شما ارزشمندتر می شوند که شما بتوانید روی داشتن این مشتریان در طولانی مدت حساب بازکنید و برای آن سرمایه گذاری کنید، پس بهتر است به دنبال روش هایی باشید که سایت شما در صفحه اول گوگل ماندگار شود.

آیا افزایش بازدید گوگل نیاز به زمان دارد؟

حضور در رتبه های بالای گوگل متناسب با حوزه کاری و وجود رقبای قدرتمند می تواند زمانبر باشید. برای مثال قرار گیری یک وب سایت در رتبه یک با کلمه تعمیرات موبایل سخت تر و زمانبرتر از قرارگیری یک وب سایت دیگر با همان ویژگی ها(عمر دامنه، دامین ریت و ….) در رتبه یک با کلمه باشگاه مشتریان است.

به طور میانگین قرارگیری یک وب سایت در صفحات اول گوگل در رتبه های نسبتاً سخت نیازمند ۲ سال و کسب رتبه اول نیازمند میانگین ۳ سال است که این عمر دامنه بر اساس داشتن ایمپرشن روی کلمات مرتبط است و نه فقط ثبت دامنه.

پس نیاز استُ، متناسب با حوزه کاری خود حوصله کرده و به صورت مداوم روی سئو سایت خود کار کنید تا رتبه های بهتری را کسب کرده و باعث افزایش بازدید سایت خود شوید.

 

تکنیک های کاربردی افزایش بازدید سایت در گوگل

در ادامه قصد داریم ۷ تکنیک از تکنیک های کاربردی برای بهینه سازی سایت به شما معرفی کنیم که با بررسی و بهبود مداوم این تکنیک ها می توانید به مرور به رتبه های بهتری برسید.

– استفاده از قالب سایت موبایل فرندلی

با افزایش استفاده کاربران از موبایل نسبت به دسکتاپ، گوگل نیز تصمیم گرفت برای کرول صفحات مختلف بر روی موبایل تمرکز کند و صفحات مختلف را از قاب موبایل بررسی کند، نتایج جستجو روی موبایل با نتایج جستجو روی دسکتاپ متفاوت است، حال اینکه یک وب سایت بر روی موبایل با سرعت و شکل مناسبی نمایش داده شود تاثیر بالایی روی امتیاز سئو سایت شما خواهد داشت.

– استفاده از schema

استفاده از نشانه گذاری های schema باعث می‌شود تا موتورهای جستجو راحت‌تر بتوانند محتوا صفحات شما را درک کنند و برای مثال تفاوت صفحات مقاله و صفحات فروشگاهی را تشخیص دهند. این مورد زمانی مهم است که شما برای یک عبارت مورد جستجو با صفحه محصول راحت‌تر رتبه خواهید گرفت، برای همین منظور بهتر است تا با استفاده از نشانه گذاری های schema نوع صفحات خود را به موتورهای جستجو بگویید.

– استفاده از تصاویر

تصاویر یکی از جذاب‌ترین محتواهایی هستند که کاربران زیادی را از طریق گوگل و سایر موتورهای جستجو به سمت سایت شما هدایت می‌کنند. امروزه موتورهای جستجو در جستجوی تصاویر قدرتمندتر شده‌اند و شما می‌توانید به راحتی هر تصویری را چه با سرچ عبارت خاص و چه با پیدا کردن تصاویر مشابه تصویری که آپلود می‌کنید، پیدا کنید. این امکان می تواند باعث افزایش بازید شما از طریق تصاویر داخل سایت شما شود.

از طرفی وجود تصاویر داخل صفحات باعث غنی‌تر شدن محتوا شده و امتیاز سئو صفحه شما را افزایش می‌دهد. پس سعی کنید برای افزایش بازدید خود از تصاویر جذاب استفاده کنید و برای تصاویر از تگ alt استفاده کنید.

-تولید محتوای جذاب و  همیشه سبز با آپدیت و بهبود مداوم

محتوای هیشه سبز محتوایی است که همیشه (مثل محتوای مربوط به سلامتی) و یا مدت درازی (مثل آموزش های سئو) طرفدار دارد و افرادی زیادی به دنبال مطالعه آن هستند. اما اینگونه نیست که یک محتوای همیشه سبز نیاز به آپدیت نداشته باشد و به مرور زمان بهتر است محتوای صفحات خود را آپدیت کرده و کیفیت آن را بالاتر ببرید.

 – تولید محتوای مرتبط به حوزه کاری

سعی کنید از تولید محتوای غیرمرتبط به حوزه کاری خود بپرهیزید چون باعث جذب کاربران بدون نرخ تبدیل و غیر مفید می شود، اما تولید محتوای مرتبط همراه با لینک دهی به لندینگ های اصلی و دریافت ایمپرشن روی کلمات مرتبط به حوزه کاری شما، باعث افزایش قدرت وب سایت روی کلمات مهم تر می شود.

– لینک های شکسته

لینک های شکسته لینک هایی هستند که به صفحاتی با استاتوس کد ۴۰۴ منتهی می‌شوند که این به معنی نبود محتوایی در این URL است. شناسایی و رفع لینک های شکسته باعث کاهش ارور های ۴۰۴ می‌شود که اینکار از هدر رفتن اعتبار لینک های داخلی و خارجی شما جلوگیری می‌کند.

– استفاده از شبکه های اجتماعی و فروم‌ها

شبکه های اجتماعی و فروم های با مخاطبان زیاد بهترین جا برای انتشار محتوا و لینک دهی به وب سایت شما هستند تا اینگونه هم بک لینک های قدرتمندی داشته باشید و از طرفی مخاطبان زیادی را به سمت وب سایت خود هدایت کنید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *