Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

LATEST NEWS
CONTACTS
آموزش سئو

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل + ۱۰ تکنیک عملی

صفحه اول گوگل

در این مقاله از قصد داریم شما را با راهکار های ساده و عملی برای قرار گرفتن در صفحه اول گوگل آشنا کنیم.

اهمیت قرار گرفتن در صفحه اول گوگل

گوگل پرطرفدارترین موتور جستجوی سطح وب است که به صورت میانگین روزانه ۶.۵ میلیارد سرچ بر روی آن انجام می شود، بیشتر از ۳ درصد این سرچ مربوط به کاربران ایرانی است که تقریبا عددی بالغ بر ۱۵۰ میلیون سرچ در روز است. کاربرانی که به دنبال وب سایتی برای رفع نیاز های خود هستند.

آمار جالبی که در مورد رفتار کابران روی این موتور جستجو وجود دارد این است که ۲۵ درصد سرچ ها با کلیک روی لینک اول همراه است، ۱۵ درصد مربوط به رتبه دوم، ۱۰ درصد مربوط به رتبه سوم و مراجعه به صفحه دوم گوگل کمتر از ۲ درصد سرچ است.

با توجه با آمار بالای سرچ کاربران در گوگل، قرار گرفتن وب سایت شما در بین ۱۰ سایت برتر روی کلمات کلیدی پرسرچ، تاثیر به سزایی روی افزایش بازدید وب سایت شما دارد.

آیا در زمان کوتاه می توانیم در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟

همانطور که در مقاله [] ذکر شد، اولویت اول موتورهای جستجو کسب رضایت کاربران خود است تا با این کار کاربران بیشتری جذب کنند و با فروش تبلیغات و خدمات به درآمد برسند. گوگل برای رتبه بندی نتایج جستجو از الگوریتم های پیچیده و محرمانه ای استفاده می کند تا وب سایت های معتبر با محتوای باکیفیت را به کاربران خود معرفی کند، این الگوریتم ها از رسیدن یک شبه وب سایت های تازه کار به صفحه اول گوگل جلوگیری می کنند و شما تنها با خرید تبلیغات کلیکی گوگل می توانید به این سرعت به صفحه اول برسید که معمولا تبلیغات کلیکی نسبت به نتایج ارگانیک گوگل، بازدهی و نرخ تبدیل کمتری دارد، از طرفی با توجه به قیمت دلار هزینه تبلیغات کلیکی نسبت به سئو خیلی بالاتر است و ماندگاری خاصی ندارد، در حالی که اگر با سئو به صفحه اول گوگل برسید و سئو را قطع کنید، تا وقتی که رقبا به سطح شما نرسند شما در صفحه اول گوگل باقی خواهید ماند.

آیا خودمان می توانیم سایت را سئو کنیم؟

اگر زمان و سرمایه کافی دارید چرا که نه؟ یک متخصص سئو برای رسیدن به یک سطح معمولی حداقل نیاز به دوسال مطالعه، تست و کسب تجربه دارد. فرق یک متخصص سئو معمولی با یک متخصص حرفه ای در این است که اگر یک متخصص معمولی با ۵۰۰ میلیون نتیجه ای را کسب کند، یک متخصص حرفه ای این نتیجه را با ۲۰۰ میلیون می تواند کسب کند، شاید در مجموع یکسال، ۵۰ میلیون حقوق بیشتری نیز دریافت کند، در این صورت شما ۲۵۰ میلیون سود خواهید کرد. حال اگه پول اضافی برای تست و یا تایم اضافی برای مشاهده نتایج تست خود در چندین ماه دارید می توانید با مطالعه مقالات آموزش سئو ما دست به اینکار بزنید.

رسیدن به رتبه اول گوگل

جملات کلیدی برای رسیدن به رتبه اول گوگل

برای قرار گرفتن در رتبه اول گوگل فاکتور های زیادی وجود دارند که مجموع این فاکتور ها به شما کمک خواهند کرد. به این صورت که وجود هر فاکتور روی وب سایت شما دارای امتیاز خاصی است که با در کنار هم قرار گرفتن این امتیاز ها شما با رقبای خود مقایسه خواهید شد و اگر مجموع امتیازات شما بیشتر از رقبا باشد رتبه بهتری کسب خواهید کرد.

حال قصد داریم ده تا از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی گوگل را شرح دهیم.

۱. انتخاب یک هاستینگ با سرعت و آپ تایم بالا

همانطور که در مقاله [] توضیح دادیم موتورهای جستجویی مثل گوگل به دنبال جذب کاربران بیشتر هستند و سرعت سایت یکی از موارد مهم برای جلب رضایت کاربر است و گوگل از نمایش وب سایت های کند یا با اپ تایم پایین به کاربران، خودداری می کند و اگر وب سایت شما سرعت پایینی دارد یا تایم زیادی را از دسترس خارج می شود اولین اقدام برای سئو سایت شما انتقال اطلاعات وب سایت به هاستیگ دیگر خواهد بود.

۲. معرفی وب سایت به گوگل

همانطور که در مقاله [] توضیح دادیم موتورهای جستجو با دنبال کردن لینک های موجود در سایت های مختلف صفحات جدید را پیدا می کنند و آن ها را برای قرار دادن در نتایج جستجو بررسی می کنند. بنابراین برای قرار گرفتن در نتایج گوگل باید خود را به گوگل معرفی کنید، برای این کار همانطور که در مقاله [] گفتیم وب سایت خود را به سرچ کنسول متصل کنید. با اینکار شما از دیتای مربوط به وب سایت خود به طور دقیق مطلع خواهید شد، دیتایی مانند اینکه ورودی شما از چه کلماتی، روی چه صفحاتی، با چه رتبه های، از چه سیستمی اتفاق افتاده است.

۳. ساخت و معرفی سایت مپ به گوگل

با ساخت سایت مپ و معرفی آن به گوگل در سرچ کنسول، گوگل را از آخرین مقالات و صفحات ساخته شده روی وب سایت خود مطلع کنید تا سریع تر اقدام به کرول و ایندکس صفحات شما کند.

۴. سئو تکنیکال صحیح

همانطور که در مقاله [] توضیح دادیم موتورهای جستجو به دنبال این هستند که هزینه های سرور و انرژی که برای کرول سایت های مختلف استفاده می کنند را کاهش دهند، به همین خاطر وب سایت هایی که از لحاظ سئو تکنیکال بهتر باشند و هزینه های الکی روی دوش موتورهای جستجو نگذارند امتیاز و رتبه های بهتری را دریافت می کنند.

رتبه اول گوگل

۵. انتخاب کلمات کلیدی مناسب

به دلیل ضعیف تر بودن سایت در ماه های اولیه سئو سایت، کسب رتبه های بالا با کلمات تک سیلابی و دوسیلابی پرسرچ ممکن نیست و برای همین ابتدا کلمات کلیدی چند سیلابی را برای تولید محتوا انتخاب می کنیم، اصولا گرفتن ایمپرشن روی کلمات مرتبط باعث افزایش قدرت و اعتبار هرچه بیشتر سایت و مستعد شدن وب سایت برای گرفتن رتبه های بهتر روی کلمات کوتاه تر می شود.

۶. ساخت صفحات برای کلمات کلیدی مورد نظر

پس از انتخاب کلمات کلیدی، متناسب با ماهیت آن کلمه اقدام به ساخت صفحه مناسب کنید، برای مثال برای عبارت ” خرید کتاب کمک درسی ارزان ” شما نیاز به ساخت صفحه ای با ساختار دسته بندی دارید یا برای عبارت ” راهنمای خرید گوشی موبایل سامسونگ ” شما نیاز به یک صفحه با ساختار وبلاگی دارید و برای عبارت ” خرید گوشی a12 ” شما نیاز به یک صفحه محصول دارید. اگر صفحه لندینگ شما مناسب با هدف عبارت سرچ شده نباشد به احتمال زیاد کاربر صفحه را بسته و به دنبال یافتن سایت دیگر خواهد رفت. برای مثال کسی که به دنبال خرید گوشی a12 است اگه وارد مقاله ای در مورد گوشی a12 شود برای شما نرخ تبدیل خاصی نخواهد داشت.

۷. استفاده از کلمات کلیدی خود در تایتل و متادیسکریپشن

همانطور که در مقاله [] توضیح دادیم برای رتبه گرفتن در کلمات چند سیلابی و تک سیلابی از این عبارات به صورت دقیق در تایتل و متا دیسکریپشن صفحات خود استفاده کنید. برای مثال اگر شما قصد گرفتن رتبه روی عبارت ” خرید کتاب کمک درسی ارزان ” را دارید می توانید تایتل و متا دیسکریپشنی بدین شکل بنویسید.

تایتل: خرید کتاب کمک درسی ارزان و با تخفیف ویژه – اسم برند

متادیسکریپشن: برای خرید کتاب کمک درسی ارزان با ارسال رایگان به سراسر ایران و تخفیف های باور نکردنی به وب سایت وطن بوک مراجعه نمایید.

۸. استفاده از تصاویر و ویدیوهای مرتبط

استفاده از رسانه های مختلف مثل تصاویر یا ویدیوهای یونیک و مرتبط در صفحات وب سایت باعث افزایش اعتبار صفحه شما شده و از طرفی زمان ماندگاری کاربر روی صفحات را افزایش می دهد که این مسئله این فیدبک را به گوگل می دهد که کاربر مورد نظر در این صفحه به هدفی که به دنبال آن بوده رسیده است و احتمال اینکه کاربران دیگر نیز با مراجعه به این صفحه در موضوعات مشابه به اهداف خود برسند بالا است.

۹. لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی از مقالات مرتبط به موضوع لندینگ های اصلی شما باعث افزایش قدرت صفحات می شود مخصوصا اگه این لینک دهی دقیقا با کلمه کلیدی شما و از صفحاتی با ورودی مستقیم از گوگل باشد.

۱۰. لینک سازی خارجی

همانطور که در مقاله بک لینک چیست توضیح دادیم، بک لینک معیاری اساسی برای رتبه بندی وب سایت هاست که تاثیر بسیار بالایی روی رتبه گرفتن و افزایش ورودی گوگل وب سایت شما دارد. با لینک سازی اصولی قدرت وب سایت خود را افزایش دهید.

جمع بندی

با توجه به مواردی که بیان کردیم حتما متوجه شده اید که نمی توانید به راحتی در کلمات و موضوعات پر رقابت در صفحه اول گوگل قرار بگیرید و نیاز به یک استراتژی صحیح و طولانی مدت داشته خواهید داشت. اینکار نیازمند زمان مناسب است و نباید در ابتدا به صورت عجولانه به سمت کلمات کلیدی سخت بروید و می توانید در این راه از مشاوران خبره ما در سئو وین استفاده کنید یا سئو سایت خود را به ما بسپارید.

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *